Sposoby dostarczenia dokumentów
Sposoby odbioru dokumentów
Wymagane dokumenty
1. Wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w części A lub B
2. Deklaracja
3. Kserokopia dokumentu stwierdzającego tożsamość.
Komórka organizacyjna
Urząd Miejski w Dobrzanach
ul. Staszica 1
73-130 Dobrzany
Urząd Stanu Cywilnego w Dobrzanach
pok. nr 19
tel. 91 56 20 201 w.20
Termin i sposób realizacji
3 dni od daty złożenia wniosku
Interesant otrzymuje decyzję o wpisaniu lub odmowie wpisania do rejestru wyborców.
Podstawa prawna
Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r Kodeks Wyborczy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1319 ze zm.)
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie rejestru wyborców oraz trybu przekazywania przez Rzeczpospolitą Polską innym państwom członkowskim Unii Europejskiej danych zawartych w tym rejestrze (Dz.U. z 2017 r. poz.1316 ze zm.).
Tryb odwoławczy
Od decyzji w sprawie odmowy wpisania do rejestru wyborców przysługuje prawo wzniesienia skargi do Sadu Rejonowego w Stargardzie za pośrednictwem Burmistrza Dobrzan w terminie 3 dni od dnia doręczenia decyzji.
Dodatkowe informacje, uwagi
DOPISANIE DO REJESTRU WYBORCÓW - część A
Wyborca stale zamieszkały na terenie gminy bez zameldowania na pobyt stały lub zameldowany na pobyt czasowy może złożyć pisemny wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w części A pod adresem wskazanym we wniosku. Do wniosku dołącza się pisemną deklarację (druki do pobrania) oraz kserokopię ważnego dokumentu stwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.
Wyborca stale zamieszkały na obszarze gminy pod innym adresem aniżeli adres jego zameldowania na pobyt stały na obszarze tej gminy może być dopisany do rejestru wyborców pod adresem stałego zamieszkania, na własny wniosek wniesiony pisemnie do urzędu gminy.
DOPISANIE DO REJESTRU WYBORCOW - cześć B
Wniosek o wpisanie może złożyć wyborca, obywatel Unii Europejskiej nie będący obywatelem polskim, stale zamieszkały na obszarze gminy i uprawniony, na podstawie i w zakresie określonym w innych ustawach, do korzystania z praw wyborczych w Rzeczypospolitej Polskiej, o ile nie jest już wpisany do rejestru wyborców na własny wniosek. Do wniosku dołącza się kserokopię ważnego dokumentu stwierdzającego tożsamość wnioskodawcy oraz pisemną deklarację, w której wnioskodawca podaje: swoje obywatelstwo i adres stałego zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.